Choď na obsah Choď na menu
 


Školské športové stredisko

ŠŠS


Kontakt: Školské športové stredisko
pri ZŠ s MŠ Veľká okružná 1089/19
958 01 Partizánske              
                                  


Rok vzniku: 1997
Farba klubu: červeno-biela
Milan Ivanka
Jozef Guštara
Štadión: FK Tempo Partizánske
Oddelenia: mladší a starší žiaci
Celkový počet žiakov: 51


         Tréneri: Mgr. Milan Ivanka - "A" licencia

                                        

                                            

Mgr. Jozef Guštara - "B" licencia
                                                     
Súťaž: II. liga - západ


História vzniku ŠŠS vo futbale pri ZŠ Veľká okružná Partizánske


Futbal sa stal fenoménom súčasnej doby. Jeho športová stránka stále viac a viac prerastá do stránky spoločenskej. Nová doba si vyžaduje aj nové myslenie a vyššiu mieru samostatnosti a zodpovednosti za seba i za blízku sociálnu skupinu. Preto sme sa na našej škole rozhodli urobiť niečo pre futbalové talenty v našom meste i blízkom okolí.
V roku 1997 sme v spolupráci s FK TEMPO založili Školské športové stredisko vo futbale, ktoré sa začlenilo do siete Útvarov talentovanej mládeže riadených SFZ. Hlavným zmyslom ŠŠS je sústrediť talentovaných futbalistov do jedného futbalového klubu a v spolupráci so školou - ZŠ Veľká okružná im vytvoriť nadštandardné podmienky pre ich futbalový rast. ZŠ Veľká okružná jediná spĺňala personálne podmienky (tréner I. triedy) a už v minulosti úzko spolupracovala s FK TEMPO pri výchove futbalistov a preto prechod na vyššiu úroveň bol pomerne plynulý a zákonitý.
O správnosti tohto kroku hovorí množstvo úspechov žiakov našej školy sústredených v jednej futbalovej triede. Žiaci ŠŠS sa môžu pochváliť hlavne tým, že:


vybojovali v sezóne 2001/2002 pre mesto Partizánske postup do II. ligy

víťazstvom na medzinárodnom turnaji v Ostrave

úspechmi na turnajoch v Dunajskej Strede, Devínskej n/V, Topoľčanoch a pod.

Mnohí žiaci reprezentovali ŠŠS v regionálnych i krajských výberoch. Žiaci ŠŠS sa pravidelne zúčastňujú zimného kondičného sústredenia v Patrovci.
Vedúcim trénerom ŠŠS je Mgr. Milan Ivanka, tréner I. triedy s „A“ licenciou, druhým trénerom je Mgr. Jozef Guštara. ŠŠS sa pomaly, ale isto stáva zásobárňou talentov pre FK TEMPO a dokonca i pre strediská vrcholového futbalu v Trenčíne a Dubnici, kde mnohí naši žiaci našli uplatnenie.Prvé družstvo ŠŠS - ako účastníci turnaja v Dunajskej Strede (1998)
Dolný rad zľava: Zdenko Rybár, Gabriel Zuzula, Ondrej Školka, Miroslav Zdychavský a Marek Ivanka - brankári, Bohuš Hanko, Róbert Hantabal, Juraj Šimončič, Ľuboš Petrus, Ervín Hapka, Pavol Kollár
Horný rad zľava: Marek Hornich, Dalibor Gendiar, Radoslav Trubiansky, Lukáš Višváder, Martin Popluhár, Roman Pavlík, Marek Michna, Vladimír Havalda, Miloš Šmál
Tréneri: Mgr. Milan Ivanka (nie je v zábere), Štefan SlivkaPoslanie futbalovej školy

Futbalová škola nahrádza deťom ulicu a neupravené ihriská. Má športovú, výchovnú a sociálnu úlohu. Je dôležitým doplnkom rodiny a školy.Nezávisle od toho, či si hanblivý, zlostný, nešikovný, čertovsky šikovný, veľké nemehlo, samotár, spoločenský, dobrý v matematike alebo slabý v diktátoch..., či si myslíš, že si lepší než Ronaldo a inteligentnejší než Einstein..., či sa bojíš, že budeš nešikovný alebo pomalý ako medvedík panda - futbalová škola ti pomôže napredovať, zmeniť tvoje správanie, využívať tvoje schopnosti, potlačiť tvoje chyby a to všetko pri zohľadnení tvojho telesného a duševného vývinu.
Musíš sa zžiť s nejakou skupinou, naučiť sa pravidlá solidarity, rešpektovať rozvrh, nájsť svoju rovnováhu bez toho, aby to odporovalo rovnováhe družstva. To je sociálna úloha futbalovej školy.
Musíš sa naučiť základné pohyby a techniku, poznať taktiku, rozvíjať svoje telesné schopnosti. To je športová úloha futbalovej školy.
Musíš sa naučiť pravidlá telesnej hygieny a pravidlá správneho stravovania, musíš poznať pravidlá športového správania sa, ako je čestnosť, rešpektovanie trénera alebo rozhodcu. To je výchovná úloha futbalovej školy.

Mgr. Milan Ivanka
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.